MAGIC CASTLE TANGO MARATHON

Za górami, za lasami, pośród kwitnących ogrodów stoi Zamek, zapisany na kartach historii Polski i Europy, słynie z tajemnic kryjących się w jego wnętrzach i podziemiach.

Ten najpiękniej położony Zamek w Polsce urzekł nas swoją architekturą i otoczeniem.

Powstał pomysł organizacji spotkania ludzi, którzy docenią to miejsce, a ponadto wniosą w nie nową wartość- swoje emocje i swoją pasję.

Przygotowaliśmy dla Was:
  • muzykę stworzoną z pasją przez znanych Djów
  • 40 godzin tanga
  • 220m2 drewnianego parkietu w sali balowej Zamku
  • noclegi w klimatycznych pokojach(cena specjalna dla uczestników), w kompleksie zamkowym, książęce śniadania,
  • gorący poczęstunek każdej nocy, przekąski, napoje w czasie całego maratonu
A ponadto:
  • zwiedzanie średniowiecznego zamku,
  • aurę tajemnicy,
  • wszechobecny zapach rododendronów.

PROGRAM

Piątek 17

16:00 Maraton Check-In
17:00-23:00 DJ Tino Iacovino
23:00-4:00 DJ Andres Vilks
19:00-21:00 Kolacja (opcja)
23:30-1:30 - ciepły posiłek

Sobota 18

14:00-18:00 DJ Esteban Mario Garcia
20:00-2:00 DJ Andrea Dedo
2:00-4:00 DJ Mateusz Stach
23:30-1:30 - ciepły posiłek

Niedziela 19

12:00-18:00 DJ German Niemoljakin
20:00-2:00 afterparty DJ Arletta Sadowska

DJe

WŁOCHY

"Jesteś Energią milongi!" to najlepsze podziękowanie jakie otrzymałem po milondze.

Lubię myśleć, że DJ rządzi w taki sposób, że zawsze dostarcza nowej energii tancerzom, proponuje za każdym razem właściwą tandę we właściwym momencie i tym samym uwalnia magię milongi! Dzięki przeszłości jako muzyk, tancerz i nauczyciel tanga oraz nieustannej nauce, Andrea Dedò zawsze jest w stanie do granic możliwości rozpoznać energię na parkiecie dla uciechy naszych stóp!
Od kilku lat podróżuje po Europie grając na najlepszych festiwalach i maratonach.
Ponad 500 nocy grania!
Jego styl jest absolutnie tradycyjny.
“Todo el mundo a bailar!”
Andrea Dedò jest dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu i Maratonu Tango L'Aquila, jak również twórcą i redaktorem włoskiego magazynu tangowego "El Tanguero". Od 2009 roku jest DJ-em rezydentem "Milonga di Camila" we Włoszech.

WŁOCHY

Podczas moich wieczorów tangowych króluje muzyka tradycyjna, w przedziale od lat trzydziestych do pięćdziesiątych. Preferuję tanga w wykonaniu takich orkiestr, jak D'Arienzo, Di Sarli, Canaro, Biagi, Troilo, Laurenz, Demare, Tanturi i Pugliese, żeby wymienić tylko kilka najważniejszych nazwisk. Mogą być instrumentalne lub śpiewane, a tandy, które z nich układam zawsze kończą się cortiną. W roli musicalizadora występuję od dziesięciu lat. Na stałe gram w Genui i w Borghetto Santo Spirito. Poza Italią byłem DJ-em we Francji, Monte Carlo, Polsce, w Hiszpanii, na Litwie i Łotwie - zarówno na festiwalach,tangowych encuentros, maratonach, jak i na klasycznych milongach.

POLSKA

Gram sercem… Preferuję tandy rzewne, romantyczne i bogate melodyjne. Moim playlistom nie brakuje jednak dynamiki i pazura. Ostatnio coraz wyraźniej skłaniam się ku „Złotej Erze” doceniając wirtuozerię i bogactwo rytmu klasyków tanga, co daje możliwości arcyciekawej interpretacji tej muzyki na parkiecie. Lekkie odstępstwo stosuję podczas doboru milong, tu lubię trochę zaszaleć Staram się na tyle zróżnicować klimaty i nastroje muzyczne, aby zaspokoić wiele gustów. Marzę aby z Was każdy mógł mieć satysfakcję z tańca i odnalazł na milondze swoje ukochane tango.

ŁOTWA

Jako DJ sięgam głównie po muzykę z okresu Złotej Ery tanga, a tandy układam zgodnie z najstarszą tradycją – tango tango vals tango tango milonga. Jestem przekonany, że to, czym DJ dzieli się z tańczącymi przede wszystkim jest miłość do muzyki. Gram wybierając zarówno utwory zapisane na komputerze, jak i na winylowych płytach długogrających. Słuchaczy zapraszam do mojego radia tangowego http://www.shoutcast.com kanał Tango Radio Buena Junta.

UKRAINA

Muzyka tanga ma w sobie niewiarygodną moc. Szukam tej mocy w każdym utworze, nieważne czy to guardia vieja czy guardia nueva. To podejście okazało się gwarancją sukcesu na wielu milongach na Ukrainie i poza jej granicami.

POLSKA

Wybieram ulubione tanga i komponuję z nich tandy, które są z reguły romantyczne i melodyjne. W „Złotej Erze” odnajduję wirtuozerię i bogactwo rytmu. Bardzo cenię klasyków tanga, i to z ich twórczości głównie buduję swoje listy. W moich playlistach odnajdziecie rzewną lirykę, ale i dynamikę z pazurem. Staram się na tyle różnicować klimaty i nastroje muzyczne, aby zaspokoić wiele gustów i każdy mógł mieć satysfakcję z tańca.

ARGENTYNA

Pochodzę z Buenos Aires, od 2002 r. mieszkam w Genewie w Szwajcarii. Pierwsze kroki tanga stawiałem powodowany tęsknotą za ojczyzną.
Dzielę się swoją pasją do tanga, ucząc, organizując milongi i grając jako DJ w całej Europie. Korzystam z każdej okazji, by tańczyć na festiwalach, maratonach i w różnych miastach. Staram się nieustannie wnikać w naturę tanga, rozwijam je uczestnicząc w seminariach, odkrywam nowe techniki i znajduję wciąż nowe inspirację. I zawsze szukam tej idealnej tandy.

LOKALIZACJA

Książ - trzeci co wielkości Zamek w Polsce, z pewnością najpiękniej położony, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się na Szlaku Zamków Piastowskich.

Sala Balowa powstała w latach 1909 -1923 i pierwotnie była zaprojektowana na planie ośmiokąta, a jej zwieńczenie stanowiła kopuła. To piękne półkoliste sklepienie znajduje się w Sali również i dzisiaj, zostało jednak ukryte podczas przebudowy w trakcie II Wojny Światowej.

Hotel zlokalizowany w trzech oficynach pałacowych, stanowi obecnie największą część bazy noclegowej na terenie książańskiego kompleksu zamkowo - parkowego. Obiekt, urokliwie zlokalizowany na przedzamczu majestatycznego Zamku Książ, wznoszącego się na cyplu skalnym na wysokości 395 m n.p.m., kontynuuje tradycje dawnej rezydencji Hochbergów, która pierwotnie pełniła funkcje reprezentacyjne, przyciągając i kusząc „koronowane głowy” Europy niezwykłą aurą oraz magią otaczającą to miejsce.

Hotel 1. Książ

Hotel Książ usytuowany jest 40 metrów od zamku Książ i oferuje przytulnie urządzone pokoje z bezpłatnym bezprzewodowym dostępem do Internetu oraz telewizorem. Na miejscu do dyspozycji Gości jest też czynna przez całą dobę recepcja oraz ogród.

Każdy pokój w hotelu Książ utrzymany jest w pastelowych kolorach i wyposażony został w rzeźbione drewniane meble. W łazience znajduje się kabina prysznicowa.

Pokój w Zamku Książ

Śniadanie serwowane jest w restauracji Książęca, która oferuje duży wybór potraw z karty. Goście mogą również zrelaksować się na słonecznym tarasie.

Zamek i otaczający go park krajobrazowy z pewnością pozwolą odetchnąć i rozkoszować się pięknem stylu minionych epok pozostawiając niezapomniane wrażenia.

Hotel 2. Przy Oślej Bramie

Hotel Ośla Brama wnętrze

Hotel przy Oślej Bramie- Zamek Książ mieści się w kompleksie Zamku Książ, trzecim co do wielkości zamku w Polsce. Wokół kompleksu rozciąga się malowniczy Książański Park Krajobrazowy. Zabytkowy budynek Hotelu przy Oślej Bramie oraz jego eleganckie wnętrza dorównują wspaniałej architekturze Zamku Książ, która kształtowała się na przestrzeni wieków. Wszystkie pokoje i apartamenty przyozdobiono zabytkowymi meblami. Udogodnienia dostępne w każdym z nich obejmują bezpłatne WiFi, telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych oraz małą lodówkę.

Hotel 3. Maria

Oddalony od Zamku o ok. 2 km, można dojechać samochodem lub przejść się spacerem, który zajmie ok 25 min. Hotel posiada przestronne pokoje oraz centrum SPA dostępne dla gości.

Pokoje hotelowe znajdują się na trzech poziomach i nazwane są zgodnie z przyjętym wzorcem tematycznym.Na parterze wystrój każdego pokoju odpowiada wybranym krajom świata, na pierwszym piętrze, pomieszczenia odpowiadają najpiękniejszym miastom w Polsce, a najwyższy poziom, to przedzielone, stylizowanym na brzozowy las holem, najciekawsze miejsca regionu.

CENY I REJESTRACJA

Zależy nam, aby pierwsza edycja The Magic Castle Marathon była okazją do spotkania osób z różnych stron Polski i Europy. Będzie to kameralny maraton, możemy przyjąć tylko 240 uczestników, którzy zamieszkają przez 3 dni na terenie Zamku i w najbliższej okolicy.

W hotelu Książ i hotelu Przy Oślej Bramie wszystkie pokoje zostały zarezerwowane dla uczestników w specjalnych cenach. W hotelu Maria zarezerwowaliśmy odpowiednią do liczby uczestników liczbę pokoi dla naszych gości.

W pierwszej kolejności rejestrować będziemy w Hotelu Książ oraz w Hotelu przy Oślej Bramie położonych przy zamku, a w następnej kolejności w hotelu Maria oddalonym 2 km od zamku.

Ważne: pokoi jednoosobowych i trzyosobowych jest bardzo ograniczona liczba, będziemy informować o ich dostępności.

Pakiety w zależności od rodzaju pokoju 2 noclegi 17-19.05.2019,
2 śniadania,
3 noclegi 17-20.05.2019,
3 śniadania
w pakiecie: wszystkie milongi, 2 ciepłe posiłki w nocy, woda, soki, kawa, herbata, owoce, przekąski.
Pakiet 1
(pokój 1 os.)
570zł/134€ do 31.01.2019,
610zł/143€ po 31.01.2019
690zł/162€ do 31.01.2019,
730zł/171€ po 31.01.2019
Pakiet 2
(pokój 2 os.)
540zł/127€ do 31.01.2019,
580zł/136€ po 31.01.2019
650zł/153€ do 31.01.2019,
690zł/162€ po 31.01.2019
Pakiet 3
(pokój 3 os.)
500zł/117€ do 31.01.2019,
540zł/127€ po 31.01.2019
590zł/138€ do 31.01.2019,
630zł/148€ po 31.01.2019
Pakiet - tylko maraton 360zł/85€ do 31.01.2019
390zł/92€ po 31.01.2019
WAŻNE: PŁATNOŚĆ MOŻEMY ROZŁOŻYĆ NA DWIE RATY.
Opcjonalnie:
  • obiad powitalny w piątek, w godz. 20:00-22:00
  • dodatkowy nocleg w dniu 16.05 na zapytanie i w zależności od wyboru pokoju.

JAK DOJECHAĆ

Zamek Książ w Wałbrzychu

ul. Piastów Śląskich 1

58-306 Wałbrzych

Magic Team

Marlena

/MarLena2207

Mateusz

+48 603 174 830

stachmati@gmail.com

Dorota